fbpx
Giriş
x
veya
x
x
Kayıt
x

veya

social facebook social twitter instagram

Prof. Dr. Faruk Öztürk

Popüler
 
0.0 (0)
15070 0 1 0
PD Updated

Doktor Bilgileri

Akademik Kariyer
Prof. Dr.
Mesleği
Tıp Doktoru
Doktor Branşı
 • Göz Hastalıkları
Muayenehane / Hastane adı
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Mezun olduğu üniversite
GATA Tıp Fakültesi
Mezuniyet yılı
1987
Uzmanlığı aldığı üniversite
GATA Tıp Fakültesi
Öz Geçmiş
GATA Tıp Fakültesi’nden 1987’de mezun olup Göz Hastalıkları Uzmanlık Eğitimini GATA Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 1993 yılında tamamlamıştır. Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D. kuruluşunda görev yapmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D.’nı kurmuş ve 1999-2008 yılları arasında AKÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D. Başkanlığını yürütmüştür. 2008-2013 yılları arasında S.B. Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ve Klinik şefliği görevlerini yürütmüş, hastanenin SSK’dan Sağlık Bakanlığına devri sırasında kurucu başhekim olarak çalıştı. 2013 - 2014 yıllarında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A. D. Başkanı olarak görev yapmıştır. 2014 yılı itibarıyla Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D. da öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1999 tarihinde doçent, Ocak 2005 te Profesör olmuştur.
Çalışma Saatleri
Hafta arası 08:30 - 17:00

Konum Bilgileri

Şehir
Ankara
İlçe
Altındağ
Posta Kodu
06000
Adres
Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, Sıhhiye yerleşkesi
Hava Alanlarına Uzaklığı
20 km.

Hizmetler

Hizmet Dilleri
İngilizce
Göz Tedavileri
 • Glokom - Göz Tansiyonu
 • Göz İçi Mercek Tedavisi
 • Katarakt
 • Keratokonus
 • Lazer
 • Makula Dejenerasyonu - Sarı Nokta
 • Presbiyobi
 • Refraktif Cerrahi - Kırma Kusurları
 • Renk Körlüğü
 • Retina Dekolmanı
 • Uvea - Üveit ve Behçet Hastalığı

Prof Dr. Faruk ÖZTÜRK Ankara doğumludur. Kuleli Askeri Lisesi’nden 1981’de, GATA Tıp Fakültesi’nden 1987’de mezun olup Göz Hastalıkları Uzmanlık Eğitimini GATA Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 1993 yılında tamamlamıştır.

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D. kuruluşunda görev yapmıştır.  Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D.’nı kurmuş ve 1999-2008 yılları arasında AKÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D. Başkanlığını yürütmüştür. 2008-2013 yılları arasında S.B. Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ve Klinik şefliği görevlerini yürütmüş, hastanenin SSK’dan Sağlık Bakanlığına devri sırasında kurucu başhekim olarak çalışarak fiziki, cihaz, eğitim ve işletme temelli iyileştirmelerini – modernizasyonunu sağlamıştır. 2013 -  2014 yıllarında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A. D. Başkanı olarak görev yapmıştır. 2014 yılı itibarıyla Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D. da öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1999 tarihinde doçent, Ocak 2005 te Profesör olmuştur. İngilizce bilmektedir.

Wills Göz Hastanesi (Philadelphia, A.B.D.) Johns Hopkins Universitesi (Baltimore, A.B.D.), New York Eye and Ear Infirmary, Columbia Universitesi (New York, A.B.D.), Cincinnati Göz Enstitüsü (Ohio, A.B.D.),  University of Tenessie (TN, A.B.D.)’nde, Ege Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakülteleri Göz A.D.’de fellow ve misafir öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

Vitreoretinal cerrahi, Retina, Sarı nokta, maküla dejenerasansı, Refraktif katarakt cerrahisi, Pediatrik katarakt cerrahisi,  Glokom, Sekonder göz içi lensi implantasyonları, Travma ile ilgilenmektedir.

 

Türk Oftalmoloji Derneği (T.O.D.) Ankara Şubesi, T.O.D. Katarakt Refraktif Cerrahisi Birimi, T.O.D. Vitreo Retinal Cerrahi Birimi, T.O.D. Glokom Birimi, Europe Vitreoretinal Society, Euroretina, Avrupa Glokom Cemiyeti, Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahisi Derneği, Amerika Katarakt ve Refraktif Cerrahisi Derneği, American Academy of Ophthalmology, Association for Research in Vision and Ophthalmology üyesidir.

Ulusal ve uluslar arası projelerde görev yapmakta olup Afyon bölgesi Yaşa Bağlı Maküla Dejenerasansı sıklığı çalışmasını (2007) ve “Türkiye Glokom Prevalansı Çalışması” nın (2009) Ankara koordinatörlüğünü ve yürütücülüğünü yapmıştır.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde Prematüre Retinopatisi tarama ve tedavi merkezleri oluşturulması konusunda öncülük etmiştir. Yeni doğan ve okul öncesi çocukların göz taraması planlanması komisyonlarında çalışmıştır. Ulusal Göz Enstitüsü kurulması için çalışmaları olmuştur. Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Eğitimi Müfredat Oluşturma ve Standart Belirleme Komisyonu üyesi (3 dönem) olarak çalışmaktadır.

Afyon huzurevinde göz taraması yapılmasını,  Ankara’da devlete ait huzur evlerinin hepsinde göz taraması planlanması ve yapılmasını, Manisa, Kayseri ve Ankara’da ilk öğretim okullarında göz taraması planlanması ve yapılmasını gerçekleştirmiştir.

UZMANLIK ALANLARI

-          Vitreoretinal cerrahi

-          Refraktif katarakt cerrahisi

-          Pediatrik katarakt cerrahisi

-          Retina – vitreus hastalıkları

-          Glokom

-          Sekonder göz içi lensi implantasyonları

Travma

Konum

Swap Start/End

Üye Yorumları

Bu tanıtım için henüz üye yorumu yok
Web sitemizde bir hesabınız hala yok mu? Bir hesabınız var ise yada Hesap oluştur