fbpx
Giriş
x
veya
x
x
Kayıt
x

veya

social facebook social twitter instagram

Op. Dr. Alpaslan Çalışkan

Popüler
 
0.0 (0)
20809 0 3 0
OD Updated

Doktor Bilgileri

Akademik Kariyer
Operator Dr.
Mesleği
Tıp Doktoru
Doktor Branşı
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
Muayenehane / Hastane adı
Rekonstrüktif Pelvik Taban Cerrahi Merkezi DENİZLİ
Mezun olduğu üniversite
ege üniversitesi tıp fakültesi
Mezuniyet yılı
1989
Uzmanlığı aldığı üniversite
KTÜ
Öz Geçmiş
21.09.65 Gölcük doğumluyum, ilk-orta-lise eğitimimi İzmir'de tamamladıktan sonra 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. Nevşehir Cezaevinde mecburi hizmet, bir süre Almanya'da Dermatoloji ihtisası, Robinson Clublerde otel hekimliği ve Adana Seyhan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünde hekimlik yaptıktan sonra, 1993 yılından itibaren KTÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD’da Araştırma Görevlisi olarak çalıştım. 1998 yılından itibaren 6 yıl Rize Pazar'da ve 2004- Kasım 2015 tarihleri arasında Denizli Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalıştım. Görevimden istifa ederek ayrıldım. Özel Muayenehanemde çalışmalarıma devam etmekteyim Uzmanlık süresince birçok kez yurtdışında, değişik Özel Hastane ve Üniversite Kliniklerinde mezuniyet sonrası çalışmalarda bulundum (Aachen Üniversitesi,Tages Klinik Altonaer Hamburg, Eilenriede Klinik Hannover, Marienhöhe Klinik Würselen) . 2005 yılından itibaren çalışmalarımı Pelvik Rekonstruktif Cerrahi ( Ürojinekoloji ) alanında yoğunlaştırdım. 2009 yılında, dünyada ve özellikle Avrupa’da Pelvik Taban Cerrahisinin en önemli isimlerinden Prof.Dr.Klaus Goeschen ile tanıştım. O günden sonra mesleki hayatımda, bu tür hastalara yaklaşım ve uygulamalarımda köklü değişiklikler oldu. Birçok kez Almanya ve Türkiye’de birlikte bu alandaki tüm operasyonları, sayısız hastada başarı ile uyguladık. 2013 yılında ECERPS “Avrupa İleri Düzey Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi” sertifikası aldım. Çok iyi derecede Almanca, iyi derecede İngilizce biliyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım.
Çalışma Saatleri
09-14

İletişim Bilgileri

Konum Bilgileri

Şehir
Denizli
İlçe
Merkez
Posta Kodu
20100
Adres
Sırakapılar mah. 493 sok. No:4/1 Cillov apt.
Hava Alanlarına Uzaklığı
45 km

Hizmetler

Hizmet Dilleri
 • Almanca
 • İngilizce
Diğer Hizmetler
 • Hastane Konaklama
 • Havaalanı Transfer
 • Otel Konaklama
Estetik & Güzellik
Genital Bölge Estetiği

   “Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi” de dediğimiz, pelvik taban cerrahisindeki yeni tedavi teknikleri ile rahim, idrar kesesi sarkması, kalın barsak sarkmaları ve idrar kaçırma problemleri etkili ve başarılı bir şekilde ameliyat edilebilmekte.

Pelvis, kadınlarda üreme organlarının yerleştiği karın alt kısmındaki alandır. Pelvis tabanını ise bu alanı oluşturan, kas, bağ dokusu ve bağlardan oluşan katman olarak tanımlayabiliriz. Her 4 kadından biri idrar kesesi ve pelvis tabanı ile ilgili problemlerden yakınır. ”İdrarımı tutamıyorum…!” , ”saat başı idrara gidiyorum, neredeyse her tuvaleti tanıyorum…!” , ”korkumdan sokağa çıkamıyorum, komşuya gidemiyorum…!” , ”devamlı idrarım varmış gibi hissediyorum…!” , ”gece sık sık tuvalete gidiyorum…!” , ”sırt ve kasık ağrılarım var…!” , ”dışkımı eskisi gibi kontrol edemiyorum…!” ya da “aşağıda elime gelen bir şey var…!”.

 Problemler gittikçe artmasına rağmen, eskiden olduğu gibi sorunlarını dile getirmek bir "tabu" olarak görülmekte ve bu hastalar çok az yardım istemektedirler. Bir kısım hasta şikayetlerini doktora veya yakınlarına anlatmaktan utanmakta, diğerleri de kendi yaşında bu problemlerin normal olduğunu düşünmektedir. Asıl önemli bir nedende son yıllara kadar kalıcı ve etkili tedavi yöntemlerinin olmaması ve başvurulan hekimin fazla seçeneği olmaması idi.

 1990 yılında Avustralya'dan Prof.Dr. Peter Petros ve İsveç'ten Prof.Dr. Ulmsten'in ortaya attığı “İntegral Teori” temelli yaklaşım ve girişimler sayesinde Pelvik taban Cerrahisinde çok büyük ilerlemeler gerçekleştirildi. Avrupa’dan Prof.Dr.Klaus Goeschen’in de katkı ve çalışmaları ile başlarda sadece idrar kaçırmaya yönelik yapılan ameliyatlar tüm Pelvik Tabanda, “İntegral Teori” prensibiyle uygulanmaya başlandı. Pelvik tabandaki tüm hasarlar, özenli ve kapsamlı muayeneler ile değerlendirilerek, sadece hasarlı bölge değil, tüm bölge ele alınmaya başlandı. Eskilerde %40-50 civarında başarı ve geçici iyileşme sağlayan ameliyatların yerine, bu tekniklerle %85-95 başarılara ulaşıldı.

 Daha önceleri başladığım çalışmalarım, 2009 yılında Prof. Dr. K.Goeschen ile tanıştıktan sonra anatomik düzeltmelerin yanı sıra fonksiyonel düzeltmelere de yöneldi. Pelvik taban cerrahisinde çığır açan Integral Teori temelli modern teknikleri daha da geliştirerek oluşturduğumuz Goeschen/Çalışkan metodu ile bilimsel olarakda  kanıtladığımız etkin ve kalıcı sonuçlar aldık. Bu yöntemle aşağıdaki sorunlarınıza yardımcı olabiliriz.

 

 

 • Rahim sarkması
 • Hazne sarkması
 • İdrar kesesi sarkması
 • Anal prolapsus (makat sarkması)
 • Vücut hareketleriyle kontrolsüz idrar kaçırma (Stres inkontinans)
 • Daha önce geçirilen ameliyatlara bağlı şiddetli idrar kaçırma
 • Devamlı idrar yapma hissi,ani sıkışma hissi
 • Gün içinde sık idrara gitme
 • Gece sık işeme
 • İdrar kesesini boşaltma sorunları
 • İlişki sırasında veya diğer zamanlarda,açıklanamayan kasık ve bel ağrıları
 • Dışkı tutamama ve dışkılama sorunları
 • Geçirilmiş ameliyatlara bağlı,haznede daralma veya değişiklikler
 • Organik nedenlere bağlı seksüel problemler

Photos

sonuncu.jpg

Konum

Swap Start/End

Üye Yorumları

Bu tanıtım için henüz üye yorumu yok
Web sitemizde bir hesabınız hala yok mu? Bir hesabınız var ise yada Hesap oluştur