fbpx
Giriş
x
veya
x
x
Kayıt
x

veya

social facebook social twitter instagram

Op. Dr. Akın Akyurt Md (Dr.med)

Popüler
 
0.0 (0)
25551 9 4 0
ÖV Updated

Doktor Bilgileri

Akademik Kariyer
Operator Dr.
Mesleği
Tıp Doktoru
Doktor Branşı
 • Göz Hastalıkları
Muayenehane / Hastane adı
Özel Veni Vidi Göz Sağlığı Merkezi
Mezun olduğu üniversite
İstanbul Tıp Fakültesi
Mezuniyet yılı
1992
Uzmanlığı aldığı üniversite
Universitaets Augenklinik Köln
Öz Geçmiş
1968 de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. 1986 da İstanbul Erkek Lisesini okul birincisi olarak bitirerek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini kazandı. 1992 de tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Alman hükümetinin kendisine verdiği Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD ) bursu ile Almanya Köln Üniversitesi Göz Kliniğinde Prof. Dr. med Krieglstein ‘ ın yanında göz ihtisasına başladı. Göz ihtisasını Almanya’ da tamamladıktan sonra Kartal Eğitim ve Araştırma hastanesinde operatör doktor olarak çalıştı. Daha sonraki yıllarda Kızılay hastanelerinin göz kliniklerinde ve dünya göz hastanesinde çalıştı. Köln Üniversitesinde başlattığı doktora çalışmasını Tübingen Üniversitesi Göz Kiniğinde Prof.Dr.med. Baartz Schmidt ile birlikte tamamladı. 2003 yılında kendisine Köln Üniversitesi rektörlüğü tarafından ‘’ Dr. med ‘’ ünvanı verildi (Almanya’ da doktora çalışması yapmış hekimlere verilen akademik ünvan). Sayısız yurt içi ve yurt dışı yayını bulunan Op. Dr. med. Akın Akyurt Türk Oftalmoloji Derneği ve Alman Oftalmoloji Derneği (Deutsche Ophtalmologische Gesellschaft) üyesidir. Özellikle katarakt ve lazer cerrahisinde bugüne kadar 30.000 ameliyat gerçekleştirmiştir. Sportif kişiliği ön planda olan Dr. Akın Akyurt özellikle tenis ve kayak sporlarıyla ilgilenmektedir. Büyük bir kayak grubunun (skiersonfire) her yıl Avrupa’da gerçekleştirdiği kayak organizasyonuna önderlik etmektedir. İstanbul Bağdat caddesinde Veni Vidi Göz Hastanesinde çalışmaktadır. Uzmanlık alanları katarakt ve lazer cerrahisi, glokom, retina hastalıkları ve az görenler için teleskopik gözlük sistemleridir. Evli ve bir çocuk babasıdır. Sertifikalar : LASIK Application Presbyopia Correction with Multifocal Intraocular Lenses Scleral fixation techniques Corneal Collagen Cross-Linking Femtosecond Applications for Anterior Segment Surgery Corneal Topography Analyzing Üyelikler : Deutsche Ophtalmologische Gesellschaft (DOG) American Academy of Ophthalmology (AAO) American Society of Cataract and Refractive Surgery (ASCRS) The European Society of Refractive and Cataract Surgeons (ESCRS) Seminer, Bildiri ve Yayınlar : Immunmodulatorische Therapie der Uveitis – Köln Üniversitesi Göz Kliniği Doktora Tezi (Doktorarbeit), 2003 Die Zyklotropie nach der Makulatranslokation und deren chirurgische Behandlung. Klin Monat Aug 2002;219:50 Clinical Efficacy of Extracorporeal Haemorheological Treatment in ARMD. JPN J Apheresis 1997;16:31 Pan-European Ocular Allergy Symposium, Lisbon, 2000 Congress of the European Society of Ophthalmology, Istanbul, 2001 Congress of European Society of Cataract and Refractive Surgeons, Nice, 2002 Congress of European Society of Cataract and Refractive Surgeons, London, 2006 Congress of European Society of Cataract and Refractive Surgeons, Berlin, 2008 Congress of European Society of Cataract and Refractive Surgeons, Paris, 2010 Congress of European Society of Cataract and Refractive Surgeons, Hamburg, 2013
Çalışma Saatleri
Haftaiçi hergün sabah 09:00 - akşam 18:00 arası ve cumartesi günü 09.00-18:00 arası çalışmaktadır.

Konum Bilgileri

Şehir
İstanbul
İlçe
Kadıköy
Posta Kodu
34728
Adres
Bağdat Cad. No: 257 Caddebostan-Kadıköy

Hizmetler

Hizmet Dilleri
İngilizce
Diğer Hizmetler
 • Hastane-Otel Transferleri
 • Havaalanı Transfer
 • Otel Konaklama
Estetik & Güzellik
Göz Kapağı Estetiği
Göz Tedavileri
 • Glokom - Göz Tansiyonu
 • Göz Çevresi Estetiği - Oküloplasti
 • Göz İçi Mercek Tedavisi
 • Göz Tembelliği
 • Katarakt
 • Keratokonus
 • Kontakt Lens
 • Kornea Hastalıkları
 • Kornea Nakli
 • Lazer
 • Makula Dejenerasyonu - Sarı Nokta
 • Nöro-Oftalmoloji
 • Presbiyobi
 • Refraktif Cerrahi - Kırma Kusurları
 • Renk Körlüğü
 • Retina Dekolmanı
 • Şaşılık
 • Uvea - Üveit ve Behçet Hastalığı

Göz cerrahisinde birçok önemli yeniliği hastalarına başarıyla uygulayan VeniVidiGöz, modern katarakt cerrahisi ve lazer uygulamalarında öncü rol oynar. Türkiye’de katarakt ameliyatlarının damla anestezisi ve dikişsiz fako tekniğiyle uygulanmasına öncülük eden VeniVidiGöz ayrıca uzak, orta ve yakın görüşü düzelten Multifokal Göz İçi Lens teknolojisini de Türkiye’de uygulayan göz merkezlerinden biridir.

LASIK & LASEK & EpiLASIK uygulamalarıyla uzağı görme sorunu yaşayan pek çok hastayı tedavi eden VeniVidiGöz, PresbyMAX ve Trans-PRK uygulamalarıyla da çok sayıda hastanın yakın ve uzak görme sorunlarını tedavi etmiştir. Elde edilen birçok başarılı uygulamadan sonra kurmuş olduğu Uzak ve Yakın Görme Merkezi’yle daha çok hastayı bilinçlendirip tedavi etmeyi amaçlamaktadır.

Glokom erken tanısı için kullanılan protokol ile çok sayıda hastanın güvenilir biçimde monitorize edilmesini sağlayan VeniVidiGöz, medikal retina uzmanlarınca yakından takip edilen uluslararası tedavi protokolleriyle, birçok diabetik retinopati (şeker hastalığında göz kanamaları) ve maküla dejeneresansı (sarı-nokta hastalığı) hastasının zarar görmelerini önleyen uygulamalara başarıyla imza atmıştır.

Göz hastalıklarında son tedavi yöntemlerini uygulayan VeniVidiGöz, LVA yöntemiyle, görmesi az olan ve tedaviyle görmesinin artması mümkün olmayan çok sayıda hastanın günlük yaşamlarını sürdürebilecek düzeyde görmelerine katkı sağlamıştır. Birçok kişide önemli göz sorunlarından biri olan göz tembelliğini nörovizyon yöntemiyle tedavi eden VeniVidiGöz, daha önce ulaşılması olanaksız olduğu düşünülen bir hedefi gerçekleştirmiştir.

VeniVidiGöz birçok yeni tedavi yöntemini Türkiye’ye getirerek, hastalarına iyi ve kaliteli hizmet sunma politikasından kurulduğu günden beri vazgeçmemiştir. Bu amaçla kurmuş olduğu Keratokonus Merkezi’nde uygulanan yeni tedavi yöntemleri sayesinde birçok hastayı kornea nakli ameliyatına gerek kalmadan başarıyla tedavi etmiştir. 

Günümüzde; gelişen teknoloji sayesinde göz muayenesiyle diyabet, hipertansiyon, beyin tümörü, kanser gibi birçok ciddi hastalığı erken tanımlayabilen uzman doktor kadrosuyla VeniVidiGöz; düzenli olarak yapılan seminerler, konferanslar ve toplantılarla hastaları göz sağlığı konusunda bilinçlendirmeye ve rutin göz muayenesinin önemini her fırsatta hatırlatmaya devam etmektedir.

Photos

Videolar

Op. Dr. Akın Akyurt 360 TV - Sağlıklı Yaşam programında Yakını Görememe sorununu anlatıyor.
Göz Hastalıklarında Tedavi Teknikleri Nelerdir?
Göz Tansiyonu Nasıl Tespit Edilir?
Euro Star – Op. Dr. Akın Akyurt
PresbyMAX Lazer Yöntemi Nedir? Presbiyopi ve Hipermetrop Arasındaki Farklar Nelerdir?
Göz Tansiyonu Nasıl Tedavi Edilir?
Görme Kusurları ve Görme Kayıpları - Lazer Tedavisi Her Hastaya Uygulanabilir mi?
Göz Tansiyonu Nedir?
Göz İçi Basınç Yüksekliği ile Göz Tansiyonu Aynı Şey midir?

Konum

Swap Start/End

Üye Yorumları

Bu tanıtım için henüz üye yorumu yok
Web sitemizde bir hesabınız hala yok mu? Bir hesabınız var ise yada Hesap oluştur